Hrubá koža na chodidlách trápi nejednu ženu. Nie len že si v lete nemôžete dovoliť sandále, ale ak zanedbáte starostlivosť o chodidlá každý váš krok vás môže bolieť.
Zhrubnutou kožou netrpia len päty, ale môže sa objaviť aj na prstoch nôh a iných častiach chodidla. Nejde len o estetický problém. Zhrubnutá koža môže popraskať a pri každom kroku budete cítiť bolesť. Do takto narušenej kože sa môže dostať množstvo baktérií.
Prečo koža zhrubne.
Pri umývaní chodidiel mydlom sa pokožka vysúša. Trvá približne 3 hodiny kým sa obnoví. Ak používate silnejšie čistiace prostriedky obnova pokožky trvá aj viac než 12 hodín. Častým umývaním nôh sa koža viac a viac vysušuje.
Zbavte sa zhrubnutej kože.
Po umytí nôh ich nakrémujte. Čím skôr tak urobíte tým lepšie. Do troch minút od vyjdenia zo sprchy si natrite päty a aj celé chodidlá vazelínou. Vazelína zabráni úniku vody z pokožky. Vaša koža tak zostane hydratovaná a jemná. Ak máte suchú kožu krémujte si ju aj dva krát za deň. Ráno použite krémy, ktoré sa ľahšie vsiaknu do kože. Večer sa zamerajte na krémy, ktoré pokožku poriadne premastia. Natrite si dostatok krému na zhrubnutú pokožku, dajte si staré ponožky a pokojne choďte spať. Už ráno bude vaša koža jemnejšia a hebkejšia.
Miesto vazelíny môžete siahnuť aj po krémoch, ktoré obsahujú prírodné, alebo silikónové oleje. Sú menej účinné ako vazelína, ale svoju úlohu splnia. Vhodné sú sójové, olivové, pupalkové, mandľové, ľanové a ďalšie prírodné oleje. Okrem udržania vlhkosti v koži ju aj vyživia.
Ak sa chcete tvrdej kože zbaviť rýchlejšie natrite si nohy pred spaním krémom – na hrubo. Dajte si ponožky a na ne ešte igelitové vrecká. Ráno bude vaša koža na nepoznanie.
Použitie pilníka.
Hrubú kožu môžete aj zbrúsiť. Lepšie je ak túto procedúru budete robiť na sucho. Nestane sa vám, že s hrubou kožou zbrúsite aj jemnú kožu. Hneď potom nohy umyte a nakrémujte. Použite jemný sklenený pilník.