Vieme (a možno aj z vlastnej skúsenosti), že po vypití určitého množstva alkoholu sa cítime „uvoľnenejší“, pričom ak si ho doprajeme viac, akoby naše vedomie utekalo kdesi preč, cítime sa, akoby sme to prestávali byť my, či akoby sme nad svojimi myšlienkami a vnímaním začali strácať kontrolu. Pocit, akoby sme našu myseľ a dušu prestali držať pod kontrolou, je to neobvyklý stav, ktorý je špecifický hlavne pri požívaní alkoholu. Na druhý deň zvykneme vravieť, že máme „okno“, respektíve nedokážeme si dokonale vybaviť veci, akými sme boli svedkom.
• Takým rýchlym, jednoduchým a logickým tvrdením sa dá vysvetliť, že sme na chvíľu priotrávili mozog. Ale opodstatnenie týchto „alkoholových stavov“ môže byť oveľa desivejšie, ale aj zaujímavejšie, než by ste si mysleli .
Tým, že pijeme alkohol, prakticky dobrovoľne a dokonca za peniaze podstupujeme starý alchymistický rituál či pokus, pri akom údajne otvoríme našu duševnú stránku k návšteve cudzích entít, pričom naša vlastná duša zostáva náchylnejšou k dočasnému odletu. Takémuto alchymickému pokusu sa vravelo arabským pojmom Al-Khul, pričom v Amerike sa dodnes alkoholu vraví aj synonymom „Spirit„, čiže duša a mnohí ľudia ani nevedie prečo, respektíve nepoznajú skutočný význam tohto synonyma. Aj toto označenie odkazuje k spomenutým dávnejším experimentom Al-Khul, ktoré mali za úlohu experimentovať s duchovnom a zistiť podstatu duší a ich telesnej existencie.
Ten pocit „uvoľnenia“, strácania kontroly nad sebou samým, ako ja výpadky pamäte, tieto stavy nebezpečne blízko súvisia s poznaním starých alchymistov a ich pokusmi.
• A ako vysvetlíme fakt, že niektorí ľudia sa po napití stanú zrazu agresívnymi a hlúpymi? Ako keby sa zrazu zmenila ich osobnosť?
Otvorili svoju dušu nízkym, neznalým entitám, ktoré sa týmto spôsobom chvíľkového prevtelenia zabávajú a majú možnosť naplniť svoje nízke pudy.