Na podporu imunity vám postačí sprcha a otvorené okno

  1. VETRAJTE

Ak chcete podporiť svoju imunitu, nezabúdajte dostatočne vetrať. V prvom rade sa prirodzene otužujete. Okrem toho, však zo svojho bytu, doslova vypudíte, všetko zlé. reč je najmä o choroboplodných zárodkoch. V neposlednom rade zvlhčujete vnútorné ovzdušie. Príliš suchý vzduch poškodzuje nosovú sliznicu a tá je potom náchylnejšia na rôzne nákazy.

protažení

  1. TEPLÁ VODA AKO LIEK

Poriadne vyhriatie celého tela dokáže odstrániť mnohé problémy. Napríklad bolesti chrbtice, svalov, či hlavy. Horúca sprcha vám pomôže i vtedy, ak pocítite prvé príznaky nádchy, a to hlavne bolesť v krku. Jednoducho sa naňho pusťte poriadny prúd teplej vody, aspoň na päť minút. Zároveň si prirodzene naparíte svoje dýchacie cesty. Takto ich zbavíte podstatnej časti vírusov a baktérií. Pamätajte, že sprchovanie je lepšie ako kúpeľ.

  1. NEZABÚDAJTE NA OTUŽOVANIE

Otužovanie patrí k asi najlepším spôsobom, ako svoju imunitu podporovať preventívne. Ak už chorí ste, na chladnú vodu, či vzduch zabudnite. Otužovať môžete pomocou vody, teda pri každodennom sprchovaní, alebo pobytom vonku. Prvý spôsob, môžeme vykonávať počas celého roka. Ten druhý hlavne v na jeseň a v zime. V oboch prípadoch platí pravidlo, že treba začínať pomaly a postupne. Ak nie sme na chlad zvyknutí, prúd studenej vody, alebo dlhší pobyt na chladnom vzduchu, nám skôr uškodí.

  1. VYHNITE SA NÁHLYM ZMENÁM TEPLOTY

Otužovanie a vybiehaniu v krátkom rukáve do mínus piatich stupňov, nie je to isté. Ak sa zdržiavate v teplej miestnosti a potrebujete vonku vybehnúť čo i len na minútu, vždy sa poriadne oblečte.

teplé oblečení

  1. S VODOU TO NEPREHÁŇAJTE

S vodou to nepreháňajte najmä vo svojej domácnosti. Prehnaná čistota prostredia, v ktorom sa zdržiavate, vašej imunite vôbec neprospieva. Práve naopak. Stávame sa omnoho náchylnejšími. Nezabudnite i na to, že nie všetky baktérie, nám iba škodia. Poznáme i také, ktoré organizmu vyslovene pomáhajú.